Tematyczny dodatek do czasopisma „Mosty”Realizacje mostowe – przegląd

Zapoznaj się z najciekawszymi realizacjami mostowymi ostatnich miesięcy.

W dodatku m.in.:

1⃣

Most 100-lecia Odzyskania Niepodległości Polski w Gdańsku

2⃣ 

Krakowska łącznica kolejowa

3⃣ 

Most Niepodległości na obwodnicy Ostródy

Prowadzenie tej inwestycji wymagało powiązania i skoordynowania wielu branż budownictwa, m.in.: mostowej, hydrotechnicznej, drogowej. W mechanizmach podnoszenia mostu wykorzystano rozwiązania stosowane w okrętownictwie, a funkcjonowanie mostu jest możliwe dzięki zaawansowanej automatyce.

Realizacja zadania na obszarze miejskim, przy czynnych liniach kolejowych i tramwajowych, wymagała dokładnego zaplanowania działań, ale i też ciągłego reagowania na pojawiające się problemy inżynierskie i organizacyjne.

Projekt przez wzgląd na swoją skalę, różnorodność rozwiązań konstrukcyjnych, duży stopień ich złożoności, skomplikowane warunki gruntowe i krótki termin wykonania wymagał od wykonawcy bieżących optymalizacji rozwiązań konstrukcyjnych w celu dostosowania ich do wybranej technologii realizacji oraz przeszkód terenowych.


Magazyn „Mosty”

„Mosty” to pismo branżowe w całości poświęcone obiektom mostowym kierowane do projektantów, inwestorów oraz wykonawców. Dostarczamy specjalistom praktycznej wiedzy od 12 lat.

☑ Praktyczne porady

Unikaj błędów i stosuj sprawdzone materiały i rozwiązania technologiczne. Dowiedz się, jak wykorzystywać nowoczesne technologie w projektowaniu i budowaniu mostów, poznaj wady i zalety materiałów budowlanych, a także metody diagnozowania nieprawidłowości w funkcjonowaniu obiektów inżynierskich.


☑ Inspirujące projekty

Przeczytaj o najciekawszych projektach inżynierskich realizowanych lub zgłaszanych do konkursów. Ułatwiaj sobie pracę i dowiedz się o problemach, z którymi borykają się inni projektanci oraz zapoznaj się z rozwiązaniami zastosowanymi w projektach obiektów.


☑ Najciekawsze realizacje

Zainspiruj się i sprawdź, jakie pomysły na projekty i ich wykonie mają inni. Z nami dowiesz się, jak przebiegają najważniejsze budowy inżynierskie obiektów mostowych w kraju i zagranicą.


☑ Odpowiedzi na ważne pytania

Sprawdź, o czym aktualnie mówi się w branży. W „Mostach” znajdziesz opinie ekspertów poświęcone najważniejszym wydarzeniom w budownictwie mostowym. Zapoznaj się z nowelizacjami przepisów i przydatnymi poradami dotyczącymi ważnych problemów w budownictwie mostowym.


Pobierz E-BOOKA

Wystarczy wypełnić formularz i kliknąć „POBIERZ”. Gotowe!

Wymagane zgody:

MASZ PYTANIA?
SKONTAKTUJ SIĘ Z NAMI!

​​
Marlena Machura    
Redaktor zarządzająca magazynu "Mosty"
tel. (32) 788 51 43
tel. kom. 885 058 815
m.machura@elamed.pl

www.mosty.elamed.pl


Elamed Sp. z o.o. Sp. k.
40-203 Katowice, 
Al. Roździeńskiego 188c
NIP: 954-257-33-00, REGON: 240514233